ماشین هایی که مادران دوست ندارند


آفتاب نیوز :

بررسی طرح فروش خودرو در قانون حمایت از خانواده و جوانان نشان می دهد که مادران به دنبال خودروهایی با اختلاف قیمت بیشتر بین بازار و کارخانه بوده و از خودروهایی با اختلاف کمی بین کارخانه و بازار استقبال نکرده اند. .

این عدد نشان می دهد که طرح فروش خودرو به مادران که نمایندگان مجلس در هنگام تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانان به آن رای دادند تا چه اندازه به بیراهه رفته است.

نتایج طرح حمایت از خانواده و جوانان در حوزه خودرو نشان می دهد نمایندگان مجلس مادران را به نوعی واسطه های جدید بازار خودرو تبدیل کرده اند. مادرانی که تحت عنوان متقاضی در طرح فروش ویژه شرکت کردند و با توجه به شرایطی که داشتند می توانستند خودروهای عرضه شده را به قیمت کارخانه خریداری کنند اما به جای استفاده از آن، خودروهای خریداری شده خود را برای کسب درآمد در بازار عرضه می کردند. قانون حمایت از خانواده و جوانان به آنها پیشنهاد کرد که از آن استفاده کامل کنند.

مدیر کل خودروهای وزارت ایمنی در این زمینه می گوید: حدود 835 هزار خودروی مختلف ساخت شرکت های خودروسازی در طرح های مختلف فروش در چارچوب قانون حمایت از خانواده ها و جوانان در اختیار مادران قرار گرفت. قابل قبول بودند، اما تنها حدود 293000 خودرو فروخته شد. عبدالله توکلی لوهیجانی در ادامه گفت: از مجموع 293 هزار خودروی پرداخت شده، 270 هزار خودرو برای مادران دو فرزند و بیشتر در نظر گرفته شده است.

بررسی هرم نیاز مادران در طرح های متعددی که بر اساس قانون حمایت از خانواده و جوانان سازماندهی شده است نشان می دهد که تقاضا برای خودروهایی با اختلاف قیمت بیشتر بین بازار و کارخانه وجود داشته است. بر اساس این جمع بندی، محصولات تولیدی «ایران خودرو» در بین مادران در رتبه اول قرار گرفت. این در حالی است که مادران به اندازه محصولات ایران خودرو علاقه چندانی به محصولات سایپا نشان ندادند. دلیل این امر را باید در اختلاف قیمت پایین بازار و کارخانه جستجو کرد. داده های دیگر نشان می دهد که مادران از ماشین های مونتاژ استقبال نمی کنند. این در حالی است که محصولات شرکت خودروسازی خصوصی در برخی طرح های فروش نگهداری می شد و گاه اختلاف قیمت مناسبی بین بازار و کارخانه وجود داشت. دلیل این مشکل را باید در قیمت بالای کارخانه ای این خودروها جستجو کرد. مادران دو یا چند فرزند ترجیح دادند شانس خود را برای یافتن محصولات ایران هود که با درآمد اندک سود زیادی به همراه دارند، امتحان کنند.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
پرسپولیس، یحیی گل محمدیhandcarpetجواد نکونام، استهلالabt90رتبه بندی معلمقیمت خودرو، بازار خودرویادداشت پژوهشی، خانواده، مؤسسه مطالعات راهبردیسرمایه خارجی، صنایع نیمه هادی، پژوهشکده استراتژیکفصلنامه پژوهشی راهبردهای فرهنگی و اجتماعی، پژوهشکده مطالعات راهبردی و اجتماعیدانشگاه، دانشگاه بوعلی سینو، مرکز مشاوره و سلامت، مشاوره دانشجویی